Jurské přežití- Tyrannosaurus- část 1.

8. listopadu 2016 v 18:44 | Alfaraptor |  Jurské Přežití- Alfaraptor
Tato fanfikce byla původně psána pro můj první blog Trespasser. Nyní máte možnost si ji přečíst i zde na Jurassic Islands.

Toto pokračování je poněkud delší, než to předchozí, proto jsem se rozhodl jej rozdělit na více částí. Náš další příběh popisuje život nejmladšího člena rodiny Tyrannosaurů z druhého dílu Jurského parku od doby, kdy se musel osamostatnit. Jeho život je plný nebezpečí - a my se na něj podíváme...


Malý Tyrannosaurus brzy dospěje...

Jak mládě rostlo a sílilo, tak si rodiče uvědomovali, že jejich teritorium nedokáže uživit tři velké dravce najednou. V životě mladého Rexe nastala chvíle, kdy bude muset nadobro opustit svoji rodinu. Zatím však klidně spal a netušil, že se mu zítra svět obrátí vzůru nohama.

Ráno ho probudily rány do žeber způsobené hlavami rodičů. Vůbec nevěděl, co se děje. Oba byli neklidní, doráželi na něj, cvakali čelistmi a vydávali varovný řev. Když se mu čeliti otce pevně, ale s citem sevřely kolem krku a smýkly s ním o zem, utíkal s hrůzou v očích pryč, aby si zachránil život. Co bude dělat? Kde sežene jídlo? Kdo ho bude chránit? Jedno věděl - odteď bude na všechno sám.

Někloik dnů bloudil po okolí, území rodičů se vyhýbal velkým obloukem. Avšak stále trpěl hlady. Z nedostatku vhodné kořisti se přesunul do západní části ostrova. Netušil ale, že tuto oblast ovládají silní a vcelku inteligentní dravci v čele s tak hrozivým predátorem, kterého by se zalekli i velcí Tyrannosauři. Naše mládě nabralo pach, jenž jej jako magnet přitahoval do nedalekého houští. Objevilo zde mršinu nějakého dinosaura v tak velkém stádiu rozkladu, že nebylo možné poznat druh. Nad tělem vířila obrovská černá mračna much. Normálně by se Rex do něčeho takového nepustil, ale kdybyste nejedli už několik dní, tak se potom dáte do čehokoliv, bez ohledu na stáří. Začal hltat obrovské kusy masa. Náhle se vedle něho vynořila z křoví dlouhá zubatá tlama. Před Tyrannosaurem se vynořila gigantická příšera, notně zvětšená kožnatou plachtou na zádech. To se probudil Spinosaurus, jemuž patřila ta mršina. Mladý rex pochopil, že tohle není přátelské setkání a dal se na útěk. Zamířil do lesa mezi husté stromy, kde by si Spinosaurus mohl poranit svoji křehkou ozdobu. Ten však na Rexe jen vztekle zavrčel, protože s plným břichem neměl náladu někam běžet. Znovu si lehl a spokojeně trávil.


Mladý Tyrannosaurus ještě netuší, že další setkání s tím to dravcem pro něj bude osudným...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 11. listopadu 2016 v 22:25 | Reagovat

Naprosto skvělé!! Nemám, co dodat.. 8-)

2 JPRex JPRex | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 0:27 | Reagovat

[1]: Teraz trocha stávkuje príbeh kvôli technickým problémom (update photoshopu pre ďalšie obrázky k príbehu) ale čoskor budeme pokračovať 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama